Ecologisch Leven en Tuinieren

Start
Onze thema's
Extra
Ecozoekertjes
Nieuwsbrief
Vraag en antwoord
Downloads
Links
E-cards
Onze websites
> Ecosmos
> Biometklasse
> Durf tuinieren zonder
> 10 op 10
> Velt Beweegt
Volg ons op
Velt op Facebook
Velt op Youtube
Velt op Twitter
prijs_button
Leden Login
Velt wint Prijs voor het Vrijwilligerswerk PDF Afdrukken E-mail

foto: De Verenigde Verenigingen20 mei 2010. Het innovatieve project Bewegingscoaches van Velt is de laureaat van de Prijs voor het Vrijwilligerswerk 2010. Velt is erg blij met deze prijs. Het project 'Bewegingscoaches' leidt vrijwilligers op om de 87 bestaande Velt-afdelingen en nieuwe Velt-groepen te begeleiden.

'Veel van onze 800 vrijwilligers zijn echte specialisten in ecologisch tuinieren en ecologische voeding, ze gebruiken hun kennis en ervaring om toffe lokale activiteiten op te zetten, kom maar eens kijken tijdens de ecotuindagen op 5 en 6 juni. Maar naast keuken en tuin is er een derde belangrijk thema: organisatieontwikkeling. We willen de vereniging dynamisch houden, vol van beweging, zodat ze mee evolueert met de noden en de mogelijkheden van onze samenleving. Dat gaat niet vanzelf, het moet goed gecoached worden en er zijn veel helpende handen voor nodig. Vrijwilligershanden dus, en die nieuwe vrijwilligers noemen we bewegingscoaches' zegt Velt-directeur Jan Vannoppen.

Carine De Lille, projectcoördinator 'bewegingscoaches': 'Deze prijs is het bewijs dat Velt in trek is bij de “nieuwe vrijwilliger”, een type vrijwilliger die zich graag wil inzetten, maar dat liefst heel gericht rond een thema dat hem of haar aanspreekt, met goed omlijnde taken. Een mooi voorbeeld zijn “De Stadspotters”, een nieuwe groep in Antwerpen die het tuinieren in potten promoot. Deze nieuwe vrijwilligers een plek geven in de groep van “klassieke vrijwilligers” die soms al 30 jaar verknocht zijn aan Velt en er veel van hun tijd in steken, het is één van de uitdagingen voor onze bewegingscoaches.'

De opleiding tot bewegingscoach startte in mei. De vrijwillige coaches leren er de verschillende types van teamwerkers kennen. Na een vierdaagse opleiding, gespreid over twee maanden, hebben de coaches dit helemaal in de vingers. Samen met collega-coaches leren ze op een praktische manier vrijwilligers verenigen, ondersteunen en begeleiden.
De opleiding is al gestart met twintig mensen en gebeurt in samenwerking met Stichting Lodewijk de Raet. Naar aanleiding van de Prijs voor het Vrijwilligerswerk wil Velt nog een aantal plaatsen bij creëren, wie interesse heeft kan zich aanmelden tot uiterlijk 26 mei.

Contact:
Jan Vannoppen, gsm 0476417650, Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken

Over Velt:

Voluit betekent Velt 'Vereniging voor Ecologisch Leven en Tuinieren'. Gezond leven op het ritme van de seizoenen, met respect voor de natuur. Dat is ecologisch leven in een notendop. Velt helpt haar leden om een ecologische levensstijl te ontwikkelen in keuken, tuin en daarbuiten. Met publicaties, cursussen en campagnes. Bijna 13000 gezinnen sloten aan bij Velt en zijn eco-actief in hun eigen keuken en tuin.

Op 5 en 6 juni stellen 112 vrijwilligers hun ecotuin open. Het programma vind je op www.durftuinierenzonder.be

Over de Verenigde Verenigingen: www.deverenigdeverenigingen.be

 
< Vorige   Volgende >
Activiteiten

ACTIVITEITENKALENDER
Laatst toegevoegde ecozoekertje
Petitie
banner_bankroet_met_petitie

© Velt vzw, 2008
Uitbreidingstraat 392c, 2600 Berchem - 03 281 74 75 - info@velt.be